Книжки з медитації

На цій сторінці ми пропонуємо переглянути книжки та фрагменти книжок, що неодмінно подарують натхнення на шляху самопізнання, а можливо, дадуть відповіді на певні актуальні питання. Написані просвітленим духовним Вчителем, вони втілюють глибинне знання, мудрість і світло. Багато з цих книжок стали дороговказами, друзями, джерелом натхнення та практичних порад в різних ситуаціях життя для безлічі людей різних країн світу. В них ви знайдете детальні практичні поради для правильної й ефективної медитації, висвітлення глибинного змісту й основ різних практичних сфер життя – як гармонізувати взаємини з іншими, як подолати різні проблеми, як виховати дитину щасливою й духовною, яке значення мають сни й багато, багато інших.

Бажаємо приємного та надихаючого читання!

Практично кажучи, як навчитись медитувати?

Для початку, якщо у вас немає вчителя чи ви не хочете вчителя, треба прочитати декілька духовних книжок, написаних духовними Вчителями, які осягнули Бога, а не професорами чи вченими. Якщо ви читатимете книжки, написані справжніми духовними Вчителями, ви отримаєте натхнення. Якщо книжки, які ви читаєте, написані різними духовними Вчителями, вони будуть сповнені їхньої божественної свідомості та світла. Ця свідомість увійде у вас і дасть натхнення. Але настане час, коли ви відчуєте необхідність навчатися безпосередньо у того, хто вже вміє медитувати. Тоді вам буде потрібно прийняти допомогу від духовного наставника.

Якщо ви хочете мати інтенсивне устремління і регулярно практикувати медитацію, вам потрібно більше натхнення і більше устремління. Все це має прийти від духовного Вчителя, в якого у вас є непохитна віра. Сама його присутність дасть вам величезне натхнення і устремління. Ви можете поговорити з ним, або, якщо він прийняв вас як свого учня, він може внутрішньо і безмовно навчити вас медитації. Він сам медитуватиме на вас. Якщо він медитуватиме на вас щоденно по хвилині чи дві хвилини, він дасть вам здатність медитувати півгодини чи годину на день. Саме Вчитель збільшує силу медитації та устремління у шукачеві.

Але, щоб розпочати подорож на шляху медитації, я раджу вам читати книжки. Якщо ви відчуваєте, що не отримуєте від книжок достатньо натхнення, хоча вони й написані духовним Учителем, вам слід поспілкуватися з шукачами, які вже знайшли свій духовний шлях. Спілкування з ними ми називаємо сатсанг – товариство щирого шукача. Якщо ви побудете з ними, поговорите з ними, поспілкуєтесь з ними, то від їхнього натхнення та устремління ви отримаєте внутрішню силу медитувати. З часом ви зустрінете свого духовного Вчителя, і тоді побачите, як швидко зможете здійснювати прогрес.

Шрі Чинмой

Внутрішнє безмежжя

(фрагменти книги)

«Як я можу виконувати численні обов’язки життя і водночас внутрішньо зростати й здійснювати себе духовно?»

Коли жага збагнути сенс життя змушує плисти проти течії, мудрість і керівництво духовного Вчителя, який переплив ці води – просто безцінні.

В цій книзі – глибинні одкровення Шрі Чинмоя про взаємини людини з Богом і дієві поради, як втілити найвищі духовні поривання у повсякденне життя.  Серед тем книги:

  • Духовна подорож
  • Трансформація й вдосконалення тіла
  • Медитація
  • Вирішення проблем життя за допомогою волі душі
  • Як позбутися почуття провини
  • Як подолати страх невдачі
  • Роль і значення страждань
  • Як стати свідомим своєї божественної природи
  • Окультні сили

Читати фрагменти з книги “Внутрішнє безмежжя”

Еверест-устремлiння. 

(фрагменти книги)

Книга вражаючих есе, що охоплюють різні аспекти життя й духовного пошуку.

Еверест – уособлення недосяжного, мрії, яку можна досягти лише надлюдськими зусиллями й рішучістю. Поривання – жага людини вийти за межі звичного і повсякденного, розширити горизонти духу. Ця книга – натхненна розповідь того, хто досяг вершини. З красою поезії, чіткістю прози і глибиною священних писань вони звернені не до розуму, а до серця й душі шукача Істини.

Читати “Еверест-устремління”

Смерть і реінкарнація

Ця зворушлива книга дала розраду й нове глибоке розуміння величезній кількості людей, які зіткнулися з втратою близької людини чи страхом перед власною смертю. Шрі Чинмой розкриває секрети смерті, життя після смерті та реінкарнації.

Уникнути смерті неможливо, та чи можемо ми уникнути страху смерті? У цій книзі повністю просвітлений духовний Вчитель говорить нам, що позбутися страху смерті можливо. Яким чином? Осягнувши глибинне значення смерті як короткого спочинку на шляху нашої свідомої духовної еволюції в Серці Творця. Шрі Чинмой дуже переконливо говорить нам про безсмертя душі, нашої божественної суті, яка, не знаючи страху, наближається до свого просвітлення через безліч життів і безліч форм. Смерть, пояснює він, всього-на-всього зупинка, можливість оновлення і осмислення, яка надається душі перед ще однією подорожжю на Землю”. 

( З передмови до книги: )

Серед питань, які висвітлюються у книзі: чому ми вмираємо, чи можна за життя отримати досвід смерті; як найкраще допомогти близьким, які наближаються до межі життя; чи можна дізнатися про свої минулі інкарнації; чи можна дізнатися про час своєї смерті, чи можна віддалити цей час; що ми побачимо по смерті у внутрішньому світі; чи обирає душа, де і яким буде її наступне життя, а також про Нірвану, еволюцію світу, наслідки самогубства, вплив карми на майбутнє життя, зв’язок між близькими людьми після смерті, та безліч інших.

Читати “Смерть і реінкарнація”

Йога та духовне життя

Серед тем книги – роль йоги у духовному самовдосконаленні, відповіді на питання про душу людини, про смерть і переродження, чи всі можуть займатися медитацією, місія душі, ціль життя, духовний погляд на деякі політичні питання, релігія Індії, людська та божественна любов, внутрішнє “я”, різні шляхи йоги, поєднання духовності та життя у матеріальному світі, як відрізнити голос розуму і голос душі, сім рівнів свідомості, духовні взаємини з людьми, про правильну практику йоги й медитації та багато іншого.

Особливі розділи становлять екскурс про релігію, відповіді на питання дітей про Бога, відповіді на питання про душу.

Читати “Йога та духовне життя”

Як можна підсилити духовне устремління, коли воно переживає занепад?

Шрі Чинмой: Слід читати надихаючі книжки, що написані тими, хто осягнув Бога, або тими, хто у пошуку Бога. Потім слід відчути, що шукач, про якого ми читаємо,  – не хто інший, як ми самі. Нам слід відчувати, що кожна ідея, кожна думка чи поклик серця, сповненого поривань – наші. Письменник використовував своє ім’я, але ми відчуваємо, що він написав про наші власні поривання. Коли ми читатимемо віддані тексти шукача, ми відчуватимемо, що його поклик – наш поклик. Як він йде до світла, так і ми маємо відчувати, що хочемо йти до світла. Або, якщо ми читаємо книжки Вчителів, які осягнули Бога, стали єдині зі свідомістю Бога, ми намагатимемося весь час відчувати, що на нашу душу, наше серце, розум і витал з цих книжок потоком ллється Співчуття. Ми будемо відчувати, як Світло-Співчуття сходить на нас, коли ми читаємо його книжки.

Афоризми

Тут і зараз

Обрані афоризми з книги

Духовне ставлення до життя – це ставлення героя-воїна, який щомиті готовий бути щирим, самовідданим і рішучим. Для нього не існує ні минулого, ні майбутнього, тільки ця мить як золота можливість діяти, щоб наблизитись до мети.

«Тут і зараз

Я маю осягнути,

Що цей світ –

Не Жонглерство Бога

І не Розкіш Бога,

А Його Скарбниця».

Читати “Тут і зараз”

Медитуй на

Афоризми- медитацiї на щастя, досконалiсть, красу, цiлiснiсть, cпокiй, силу волi, здоров`я, любов….

Чого ти хочеш?
Я хочу співчуття.
Медитуй на підніжжя дерева, яке дає притулок.
Медитуй на людську сліпоту.

Читати “Медитуй на…”

Храм мого серця

Серце кожної людини – то є храм Божественного. В цій маленькій книзі афоризмів Шрі Чинмой пропонує кожному дорогоцінні скарби натхнення. 

Можеш забути
Усе, що хочеш,
Та ніколи не забувай
Залитий сонцем шлях,
Що веде до храму
Твого серця.

Читати “Храм мого серця”

207 Квітів Полум’я 

“Із 10 000 поезій, які належать до серії Десять тисяч Квітів Полум’я, що спочатку була видана у 100 томах, я вибрав 207 віршів. Ними поет у мені задоволений від душі, читач у мені задоволений — аж усміхається, і критик у мені, на диво, задоволений”

 — Мій Любий Всевишній, що ще сказати Тобі? Чого ще очікуєш Ти від мене? — Тихо, Мій сину-поете-читачу-критику, Час, Мій Час от-от проб’є.

— Шрі Чинмой

Щоразу, коли я тікаю від Тебе,
А потім повертаюсь,
Я бачу, що Твої Очі
Ще більше сяють,
І відчуваю, що Твоє Серце
Ще більше прощає,
Ніж досі.

***
Ми молимося Богу-Могутності,
Але відповідає на наші молитви
Бог-Любов.


Читати “207 квітів полум’я”

 Ти

(обрані афоризми з книги)

Добірка афоризмів та медитацій,  сповнених вражаючої віри в Людину, її все-знання, все-силу в собі, які маємо розкрити й проявити у цьому світі; право на досконалість і щастя, яке кожен з нас має від народження. В кожнім слові  – гранична щирість і простота, і водночас – незглибимість мудрості.

Ти знаєш, що таке Небеса, бо що то Небеса, як не твоє власне серце?

***

Ти незамінний. Так говорить Бог.

Ти – нероздільний. Так відчуває Бог.

Ти – незглибимий. Так думає Бог.

Читати “Ти”

Любов, радість, щастя

Книга афоризмів про любов, радість і щастя, які доступні кожній людині й перебувають у дуже простих, іноді непомітних на перший погляд речах.

Ти можеш бути радісним. Це не так складно.

Просто насолоджуйся красою ранкового сонця.

Ти можеш насолоджуватись красою сонця.

І ось – на твій подив –  радість прийшла.

Читати “Любов, радість, щастя”

Спокiй

Внутрiшнiй спокiй допомагає долати постiйнi виклики життя в гармонiї з собою i свiтом. В книзi подано афоризми про спокiй. 

Коли мій розум дихає спокоєм
Принаймні одну хвилину,
Моє серце починає танцювати
Із стрімкими крилами вітру.

***


Спокій
Голубить і живить сльози
Мого серця, що вічно прагне висоти.

П’єси

Син

Захоплююча духовна п’єса про життя Ісуса Христа та його роль у перетворенні свідомості світу.  У цій п’єсі духовний Вчитель, який сам встановив нерозривну єдність зі Всевишнім, розкриває Світло Віфлеєму з точки зору найвищого духовного бачення Індії. З незглибимою красою та влучністю Шрі Чинмой пропонує свою унікальну інтерпретацію значення та цінності життя Ісуса.

Картина Перша

(На Небесах)

ОТЕЦЬ: Сине, у мене є чудовий план. Я хочу поділитися їм з тобою. Я хочу, щоб ти спустився на Землю й зіграв надзвичайно важливу роль.

СИН: Отче, мій Отче, справді, це прекрасна ідея.

ОТЕЦЬ: Знаєш, працювати для Землі, працювати над трансформацією земної свідомості – невимовно складна задача.

Читати п’єсу “Син”

Пийте, пийте нектар моєї  Матері

П’єса Шрі Чинмоя про великого духовного Вчителя минулого – Шрі Рамакрішну, та його учня Свамі Вівекананду.

(Ніч. Нарен в медитації у Храмі Калі. Через деякий час він простирається перед статуєю Матері Калі).

НАРЕН: Jnana viveka vairagya de ma. Мати, даруй мені Світло Знання, Світло Розпізнавання й Світло Зречення, щоб я завжди бачив тебе.

(Квапливо входить Шрі Рамакрішна)

Читати п’єсу “Пийте, пийте нектар моєї Матері”

У прадавні часи духовні Вчителі, або Гуру, пропонували своїм учням читання духовних книжок як складову щоденної практики – наприклад, Вед, Упанішад і Бхагавад-Гіти. Ця традиція регулярного читання просвітлюючих текстів існує в духовній практиці багатьох релігій та країн за наших часів.  Адже для гармонійного саморозвитку й самовдосконалення важливо діяти на всіх рівнях. Медитація дає поживу нашому внутрішньому єству, а читання просвітлюючих книжок – світло й поживу для розуму.

Книжки, написані на духовні теми тими, хто досяг в духовності значної висоти, подолав великий шлях, можуть не тільки дати конкретні практичні поради й відповіді – вони несуть в собі просвітлену свідомість. Глибоку мудрість, від якої наше серце також отримує світло, як від медитації. 

Як нам можуть допомогти книжки з медитації, якщо ми не маємо особистого наставника? 

Шрі Чинмой: Якщо у людини немає особистого наставника, яку користь можуть принести книжки з медитації? Якщо у людини немає духовного Вчителя, слід читати духовні книжки. Краще читати книжки, написані духовними Вчителями, в яких людина непохитно  вірить. Багато тих, хто написав книжки про духовність, але самі не практикують духовність.  Але є Вчителі, які насправді досягли найвищих вершин свідомості. Такі Вчителі існують. Такі вчителі існували. Тому, якщо ви читаєте книжки, будь ласка, читайте їхні книжки, і ви неодмінно отримаєте натхнення. Їхні книжки не тільки подарують вам натхнення, в них також є устремління, а в устремлінні ви отримаєте своє просвітлення.   

Уявіть собі злодія та брехуна. Злодій може сказати вам: “Не крадіть! Не крадіть! Красти дуже погано”. Брехун може сказати вам: “Не брешіть. Не брешіть. Брехати дуже погано”. Якщо ви послухаєтеся їх, ви не крастимете й не брехатимете. Та якщо ви почуєте те саме від святої людини, все буде по-іншому. Якщо він скаже: “Не брешіть. Не крадіть”, ви миттєво отримаєте величезну силу, величезну енергію, величезну силу волі. Ви відчуєте, що більше ніколи в житті не вкрадете й не збрешете. Коли вам говорить про щось духовний Вчитель, він вливає в вас могутню силу волі. Він може мовити те саме, що інші. Брехун може говорити вам, що не слід брехати. Та коли духовний Вчитель говорить вам: “Не входьте у життя брехні”, ви миттєво відчуєте могутню силу волі. У вас теж є величезна сила волі. Але у Вчителя є здатність вивести вашу силу волі на перший план. 

Я хотів би порадити вам читати книжки духовних Вчителів. Є справжні духовні вчителі, чиї книжки ви можете читати. Але у книжкових магазинах я бачу сотні і тисячі книжок, що написані людьми, які не медитували щиро й віддано навіть одного року. Яким може бути їхній досвід? Що вони можуть? Як вони допоможуть вам у вашому устремлінні? Оскільки ви щирі, я хотів би, щоб ви читали книжки духовних Вчителів. Якщо не духовних Вчителів, то шукачів найвищого рівня. Ви можете читати їх, і ви отримаєте від їхніх книжок  велику допомогу, внутрішню і зовнішню. 

Sri Chinmoy, Earth’s cry meets Heaven’s smile, part 2, Agni Press, 197

Малюнок Шрі Чинмоя у стилі Джарна-Кала

Про автора

Шрі Чинмой  є автором більше 1600 книжок, серед яких оповідання й есе, поезія й афоризми, захоплюючі п’єси й перекази індійських легенд. Він прочитав сотні лекцій в університетах усього світув тому числі в Оксфордському, Кембріджському, Гарвардському, Йельскому університеті,  Сорбоні, давав інтерв’ю пресі, на радіо та на телебаченні. Влучність та афористичність слова, незглибима мудрість і водночас абсолютна практичність і актуальність тем збирала величезні аудиторії. Ці лекції, разом в відповідями на питання, які задавалися йому протягом багатьох років, сьогодні перекладено багатьма мовами світу.

Він спонтанно складав пісні й афоризми, перебуваючи у високій медитативній свідомості, проявляючи в словах те, що непросто проявити, що існує на високому плані. Його слова прості й зрозумілі, вони відтворюють саму глибину й сутність речей, дарують спокій, простоту, радість. 

Відеокнижки 

Онлайн-бібліотека  англійською мовою (більше 15 00 книжок).

Українська сторінка