Шрі Чинмой (1931-2007)
Філософ, композитор, поет, письменник, художник, спортсмен та суспільний діяч. Його називали “Леонардо да Вінчі сучасності”. Шрі Чинмой народився в маленькому селі Шакпура в Індії, та своїм серцем єдності він охопив цілий світ. Юні літа він провів у Пондічеррі, де займався глибокою духовною практикою і захоплювався спортом.
1946 року він приїздив до Америки та заснував велику кількість різноманітних культурних, гуманітарних та духовних програм у різних частинах світу. Його життя та творчість були присвячені служінню миру на планеті, а започатковані ним глобальні проекти залучили до участі мільйони мешканців різних країн, людей різних культур, мов, віросповідань. Ці проекти несуть у собі нове бачення сучасності і водночас несуть в собі загальнолюдські вічні цінності, що є основою всіх великих культур. Сприяючи розвитку в людях сили єдності, віри у позитивну сторону життя і сили серця, Шрі Чинмой та численні учасники його миротворчих програм створили могутню силу, що спрямована до прогресу людства.
Шрі Чинмой про свою філософію
Мир — це не просто відсутність війни. Мир — це всеохоплююче сердце єдності. Мир — це наявність згоди, любові, вдоволення та єдності. Мир — це потік любові у світовій сім’ї.
Зовнішня війна – це борьтьба людини з людиною, народу з народом. Внутрішня війна – це боротьба нашої душі з обмеженістю, невіглаством, сумнівами і смертю. Зовнішні війни закінчаться лише після того, як припиняться внутрішні війни.
Ми боремося, бо глибоко всередині нас самих є розлад, нескокій та тривога. Здобувши спокій, радість та повноту життя, ми не будемо розв’язувати війни та загрожувати іншим.
Ми завжди зростаємо зсередини, а не ззовні. Так із насіння в землі проростає паросток, а не навпаки. Лише завдяки нашій наполегливій внутрішній роботі ми можемо вирости зсередини і досягти непохитного спокою, миру в собі. Якщо ми зможемо принести спокій і мир у себе, а потім подарувати його іншим, ми побачимо, як вони поширюються від однієї людини до іншої і поступово охоплюють цілий світ.
Читати далі
Сльози та посмішки серця-єдності – гуманітарна допомога
З 1990 року Центри Шрі Чинмоя в усьому світі надають гуманітарну допомогу тим, хто її потребує. За цей час допомогу отримали мешканці більше 130 країн. Центри Шрі Чинмоя були одними з перших, хто відгукнувся на заклик Генерального Секретаря ООН про допомогу людям, що потерпають від стихійних лих та інших бід.
Окремо проводиться програма “Діти-дітям”, під час якої маленькі мешканці світу висловлюють свої добрі почуття дітям, які страждають від нестатків чи потерпіли від стихійних лих, через малюнки.
Біг Миру та Біг Заради Гармонії
Біг Миру було започатковано Шрі Чинмоєм у 1987 році. Це міжнародна факельна естафета, що має на меті встановлення миру, дружби та взаєморозуміння між людьми різних країн і кільтур. Шрі Чинмой вважав спорт могутнім інструментом, що об’єднує людей та сприяє розвитку гармонійних відносин. За роки естафети в ній взяли участь більше 10 мільйонів людей зі 150 країн. Під час естафети проводиться багато заходів для дітей у школах та оздоровчих таборах, прилучаючи дітей та молодь до занять спортом та зміцнюючи взаємини між культурами й зрощуючи почуття взаємоповаги та єдності у серцях людей.
Автор фото Біг заради гармонії –
Цвітіння Миру Шрі Чинмоя
Більше 1100 відомих місць на Землі було присвячено справі миру в рамках програми “Цвітіння миру”. Родина Цвітінь покликана надихати людей на пошуки особистої гармонії та взаєморозуміння у світі. Серед Цвітінь Миру – 153 країни, кордони держав, більше 200 столиць країн світу, багато провінцій та областей, природні об’єкти – гори Еверест, Фуджи, Маттернхорн, озеро Байкал, Ніагарський водоспад, водоспад Вікторія. Також Цвітіннями Миру є відомі споруди – Тадж Махал, Оперний Театр в Сіднеї тощо.
Україна стала 33-ю країною, яка приєдналася до Цвітінь миру у 1997 році. До Цвітінь Миру також належать Маріуполь, Вінниця, Миколаїв та Миколаївська область, Сніжне та Донецький відкритий університет.
Міжконфесійна безмовність заради миру
Шрі Чинмой зустрічався з багатьма великими духовними лідерами світу й проводив бесіди, присвячені міжконфесійній злагоді. Він шість разів зустрічався з Папою Іоанном Павлом 2, три рази з Папою Павлом 6, а також з Матір’ю Терезою, Далай-Ламою, Архієпископом Десмондом Туту, буддистськими лідерами (Вищими Патріархами) в Таїланді, Шрі Ланці, Камбоджі та М’янмі, з лідерами індуїзму, ісламу, протестантизму, джайнізму, суфізму та інших вірувань.
З 1970 року на запрошення Генерального Секретаря ООН У Тана Шрі Чинмой двічі на тиждень проводив Медитації Миру при ООН. У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку він зустрічався з делегатами та співробітниками Організації Об’єднаних Націй, щоб разом провести дорогоцінні хвилини безмовності, які присвячені спокою у всьому світі. Серед присутніх були люди різних національностей та віросповідувань, об’єднані прагненням світового миру. Група медитації Миру поважає вищі духовні цінності і цілі ООН.
Шрі Чинмой також проводив Медитації Миру в інших вагомих організаціях, зокрема ЮНЕСКО, Конгресі США, Парламентах Канади, Норвегії та Австралії.
United Nations Interfaith Service, 1999
від Vasudeva Server на Vimeo.
Музика та Концерти Миру
На думку Шрі Чинмоя, одухотворена музика може допомогти людині подолати тривоги та проблеми і відчути спокій та красу свого внутрішнього єства. Його музика та пісні сповнені глибинного відчуття гармонії, внутрішньої повноти, новизни та радості.
Шрі Чинмой створив більше 20 000 пісень рідною мовою бенгалі та англійською мовою. Він опанував гру на близько 150 музичних інструментах різних країн, серед яких фортепіано, скрипка, орган, різні види флейт, віолончель та есрадж. Свої твори Шрі Чинмой виконував на численних безкоштовних Концертах Миру у різних куточках планети. Серед більше 800 з них – концерти в таких відомих залах, як Роял Альберт Холл в Лондоні, Лінкольн Центр та Карнегі Холл у Нью-Йорку, Будокан Холл в Токіо, концертний зал “Росія” в Москві.
На відео праворуч – найперший Концерт Миру Шрі Чинмоя в м. Кельн.
Фонтан-мистецтво та малюнки птахів.
Свій живопис Шрі Чинмой називав “Джарна-Кала”, що перекладається з мови бенгалі як “Фонтан-Мистецтво” або “Мистецтво Джерела”. Ним було створено більше 200 000 картин та близько 16 мільйонів малюнків “птахів-душ”, які символізують мир і свободу людської душі у своєму прагненні до втілення найвищих, найпрекрасніших мрій. Його роботи експонуються в галереях усього світу, даруючи натхнення і радість. В Україні виставки оригіналів та репродукцій робіт Шрі Чинмоя постійно проходять в усіх найбільших містах.
Читати далі Jharna-Kala від Vasudeva Server на Vimeo.
Література та лекції про внутрішній спокій
Літературна спадщина Шрі Чинмоя надзвичайно багата й різноманітна. Ним створено більше 1500 книжок в різних жанрах – поезія, есе, п’єси, оповідання, великі філософські твори.
Шрі Чинмой прочитав величезну кількість лекцій в університетах усього світу, в тому числі Гарвардському, Єйльському, Оксфордському, Кембріджському, Токійському, Московському Державному університетах.
Книжки Шрі Чинмоя українською
www.yogabooks.com.ua – онлайн-магазин книжок
Піднімаючи світ серцем єдності
Шрі Чинмой заснував унікальну програму вшановування особливих досягнень людей у різних сферах, що дають натхнення іншим. В рамках програми “Піднімаючи світ серцем єдності” він піднімав людей над головою на спеціальній платформі, використовуючи силу м’язів рук. Серед відомих діячів, що отримали цю нагороду, – Президент ЮАР Нельсон Мандела, спортсмени Карл Льюіс та Мухамед Алі, Василь Вирастюк, Андрій Шевченко, музиканти Стінг та багато інших. Загалом таким чином було вшановано більше 2 000 людей.
на платформі –
Андрій Шевченко
Спорт
Шрі Чинмой був глибоко переконаний, що гармонійний фізичний розвиток людини має бути невід’ємною складовою самовдосконалення незалежно від віку. В юнацькі роки в Індії він активно займався легкою атлетикою, футболом та волейболом, регулярно тренувався та брав участь у змаганнях, часто перемагаючи на дистанції 100м та в декатлоні. Після приїзду до Америки Шрі Чинмой відкрив для себе біг на довгі дистанції. Він пробіг 22 марафони та 5 ультрамарафонів і надихнув бігатьох зайнятися марафонським бігом. У зрілому й похилому віці він займався важкою атлетикою і досягнув справді вражаючих результатів.
Заснована ним Марафонська Команда Шрі Чинмоя щорічно проводить сотні змагань з бігу на короткі та довгі дистанції, плавання, лижні змагання, дуатлони тощо, встановлюючи новий стандарт у проведенні змагань. Зокрема, нею проводиться найдовший сертифікований забіг у світі –3100 миль.
На фото: Старт забігу на 3100 миль у 2016 році
Зустрічі зі світовими лідерами
Більше сорока років Шрі Чінмой спілкувався з видатними людьми з різних країн через особисті зустрічі та листування. Він висловлював пошану, надавав підтримку, ділився натхненням у роботі по зміцненню миру у світі. Серед його близьких друзів були Нельсон Мандела, Папа Іоан Павло II, Мати Тереза та інші.
Нагороди та відзнаки
Філософія та служіння Шрі Чинмоя справі миру було визнано у багатьох країнах. Його було нагороджено найвищими нагородами Словаччини, Македонії, Індонезії та Панами, нагородою Махатми Ганді, Альберта Ейншнейна, Матері Терези, медаллю Неру ЮНЕСКО, нагородою “Пілігрим світу” та багатьма іншими.
“Через Ваші молитви, зустрічі безмовності, концерти Миру та всесвітній Біг Миру Ваша робота об’єднала люблячих мир людей у більш ніж 100 країнах”.
Кофі Аннан, Генеральний Секретар ООН
© 2009-2016
Центр Шри Чинмоя