Як практикувати медитацію

Медитацію слід практикувати спонтанно, одухотворено й правильно. Інакше темні сумніви затьмарять ваш розум і повне розчарування прокрадеться до серця. І, напевне, ви відчуєте, що все ваше єство кинуто до темної безодні.

Для медитації потрібне натхнення. Священні письмена можуть дати вам натхнення. Купити духовну книгу можна за десять секунд. Прочитати її можна за декілька годин. Щоб осягнути книгу, потрібно кілька років. А щоб втілити в життя її істини, можливо, потрібне ціле життя чи навіть кілька життів.

Для медитації потрібне устремління. Фізична чи духовна присутність духовного вчителя може пробудити ваше спляче устремління. Він легко може зробити це, і зробить це з радістю. Устремління – це саме те, що вам потрібно для досягнення мети вашої подорожі. Вам не потрібно турбуватися про своє осягнення. Ваше устремління буде дбати про це.

Якщо у вас є вчитель, який осягнув Бога, його безмовний погляд навчить вас, як потрібно медитувати. Вчителеві не потрібно пояснювати на словах, як медитувати, чи давати вам особливу форму медитації. Він буде просто медитувати на вас і внутрішньо вчитиме вас медитації. Ваша душа ввійде в його душу і вчитиметься у його душі. Усі справжні духовні вчителі навчають медитації в безмовності.

Коли духовний вчитель, що досяг осягнення, входить до своєї найвищої свідомості, він стає єдиним з Божественністю в собі. Людська особистість повністю зливається зі Всевишнім. У цей час свідомість Вчителя – прямий канал Світла, яке медитуючий шукає у своєму власному серці. Свідомість вчителя розкриває і пропонує те, для чого шукач працював, аби відкрити це глибоко в собі. Ототожнитися з найвищою медитацією Вчителя – значить отримати прямий досвід свідомості, яка є Метою нашого внутрішнього пошуку. Це не медитація на людину, на особистість, а медитація на Божественну Свідомість, що використовує людину як інструмент, аби проявити себе.

(З книги Шрі Чинмоя “Безмовне навчання”)