Відео медитації

Відчуйте спокій та безмовність, які знаходяться у самих глибинах нашої суті.

“Що таке медитація?”

“Ми намагаємося зробити наш розум безмовним. Щомиті ми знаходимося під владою думок. Іноді це хороші думки, але здебільшого вони некрасиві, не надихаючі. Коли ми медитуємо, ми заспокоюємо розум, і щойно нам вдасться заспокоїти розум, ми відчуваємо, що у нашому розумі – одухотворені думки, сповнені натхнення ідеї, просвітлюючі та здійснюючі думки. Медитація – єдиний спосіб зробити наш розум безмовним, і божественні якості, які є у розумі, ми можемо вивести наперед шляхом правильної медитації”.

Шри Чинмой

Правильне дихання

Щоразу, вдихаючи, намагайтеся відчувати, що ви приносите у своє тіло безмежний спокій. Коли ви видихаєте, намагайтеся уявити, що ви позбавляєтесь від неспокою у собі та усюди навколо себе. Зробивши це кілька разів, намагайтеся відчути, що вдихаєте силу Всесвіту. Коли ви видихаєте, намагайтеся відчути, що весь страх виходить з вашого тіла.

Зробивши так кілька разів, спробуйте відчути, що вдихаєте безкінечну радість, а видихаєте печаль, страждання, депресію.

Плекаючи внутрішнє життя

Тільки коли ми плекаємо внутрішнє житті, зовнішнє житті може набути справжнього сенсу.

Тричі на день ми обов’язково годуємо тіло, та глибоко всередині нас є божественна дитина – наша душа. У нас нема часу погодувати цю дитину. Душа – свідомий представник Бога в нас. Як можна об’єднати внутрішнє й зовнішнє життя?

Якщо ми опанували мистецтвом медитації, ми легко й вільно можемо об’єднати ці два світи.

Вправа для медитації. Серце-лотос. 

Будь ласка, спробуйте уявити лотос всередині свого серця. Потім намагайтеся відчути, що лотос – не лише всередині вашого серця, а що ваше серце – це лотос.

Ніколи не здавайтеся

Якщо ви відчуваєте, що ваша медитація не настільки глибока, як має бути, ніколи не здавайтеся. Ми не можемо їсти найвишуканіші страви щодня, але нам необхідно їсти. Так само, коли ми медитуємо, ми живимо свою душу, своє внутрішнє єство. Навіть якщо ми не можемо щодня дати душі їжу, від якої будемо у захваті, ми не повинні залишати спроб.

Свобода від страху