Музика для медитації

.[column col=”1/4″]esraj-sri-chinmoy-1980s“В духовному світі поруч з медитацією стоїть музика, подих музики. Медитація – це безмовність, що надає енергії і здійснює. Безмовність – красновмовний прояв невимовного”

Шрі Чинмой.[/column]

 

Музика – це натхнення, одухотворене натхнення. Вона надихає людське в нас.  Музика – це прояв, плідний прояв. Вона проявляє божественне в нас. Музика – втіха, найвища втіха. Вона дає втіху Всевишньому Кермачу в нас.

Шрі Чинмой

Можливості музики для медитації справді безмежні. Розпочинаючи медитацію, ми прагнемо відійти від повсякденних думок і наповнити своє єство чистим, справжнім, осяйним та сповненим динамічної сили спокоєм. Дуже багато людей говорять, що значну допомогу в цьому може надати одухотворена музика.

Духовна музика, музика для медитації, гармонізує наш внутрішній світ, заспокоює емоції, дарує відчуття глибинного наповнення, зв’язку з духовною складовою життя, Всесвіту, нас самих. Вона ніби налаштовує нас на канал внутрішнього споглядання. Коли ми слухаємо одухотворену музику, нас може огортає тиха внутрішня радість.

Музика є хорошою підготовкою до медитації чи закінченням медитації, і водночас сама духовна музика може дапомогти нам досягти того ж, що і медитація – внутрішнього спокою, радості, відчуття безмежності у собі та невпинного руху, внутрішнього зростання.

Музика для медитації дуже різноманітна. І велике щастя – віднайти саме свою музику, музику, що допоможе  вам поринути в серце, вестиме вас шляхом духовного самопізнання, даруватиме відчуття гармонії, сили, світла. Як правильно обрати музику для медитації? Дослухаючись до свого серця  – чи відчуваєте від неї спокій, легкість і радість –  чи, навпаки, напруження і відчуття, що від цієї музики ви стомлюєтесь і витрачаєте сили. Чутливість до справжньої духовної музики буде збільшуватися з практикою і з часом, і розрізняти, обирати стане дедалі легше.

Крім того, важливо знати, хто є автором духовної музики. Адже кожен творець наповнює свої творіння собою, своєю свідомістю. Якщо музику пише людина-початківець у духовному світі, що здебільшого живе звичайним життям, ця музика нестиме її обмежену свідомість – сила такої музики надихати, підносити, гармонізувати, просвітлювати й очищувати серце не буде такою самою, як сила музики, написаної духовним Вчителем найвищої висоти. Тому корисно слухати й користуватися для медитації саме музикою митців, що досягли вершин духовності. Тоді під час прослуховування та практики до вас буде входити частина їхньої свідомості, їхньої духовної сили, звідки ви зможете черпати натхнення.

На цій сторінці  – музика для медитації, яку можна прослухати й завантажити, як у виконанні автора музики, так і різноманітних груп і виконавців з різних країн.

Дуже приємним та корисним для духовної практики є також виконання духовних творів. Багато вчителів медитації пропонують учням виконувати спеціальні пісні та мантри.   На цій сторінці можна знайти безліч нот духовних пісень.

Послухати музику для медитації, відчути особливу атмосферу, отримати натхнення дозволяють також концерти духовної музики. Центр Шрі Чинмоя регілярно й на безкоштовних засадах проводить такі концерти у різних містах України та інших країн. Інформація про них відображається у розділі “Афіша”, а про місцеві музичні колективи можна дізнатися на сторінці музичних груп.

Прослуховування та виконання медитативної музики, як і медитація,  сприяє духовному зростанню й розвитку, зміцненню божественних рис нашої природи, роботі над недосконалими рисами, виведенню вперед плану серця й душі, які дарують спокій, впевненість, єдність і радість.

***

“Джерелом музики є абсолютна безмовність. Ця безмовність є метою духовної практики шукача. Подібно до медитації, музика повертає шукача до його джерела – безмовності. Таку ж дію мають мантри – мовлені з найглибших глибин серця, вони повністю долають обмеження розуму і відлунюють в самій суті творіння. Музика для медитації, народжена на найвищих планах свідомості, сповнена внутрішнього спокою, світла й захвату. Вона неодмінно допоможе нам увійти до медитації і відчути найвищі плани свідомості у собі”

                                                                         Шрі Чинмой

 

 

 

 

 

 


SriChinmoy-GreenOfTheForest

Зелень лісу

Музика Шрі Чинмоя сповнена внутрішньої краси й спокою. В цьому альбомі він грає мелодії на західній флейті. Якщо ви любите медитацію, ця музика неодмінно допоможе створити медитативний настрій.

слухати

the-life-river-flute-music-by-sri-chinmoy-420

Ріка життя

З музичного спадку Шрі Чинмоя найуніверсальніші, мабудь, записи гри на флейті. Музика для митця є універсальною мовою серця. У своїй книзі «Бог – Всевишній Музикант» він пише: «Музика Бога говорить нам, що музика – осягнення всезагальної душі. Музика людини говорить нам, що музика – це поривання індивідуальної душі»

слухати

SriChinmoy-FirstRecordedFlute

Перші флейтові записи

Особлива добірка флейтовий композицій майстра, записаних у 70-і роки 20-го століття. Деякі твори були написані Шрі Чинмоєм раніше, решта виконані спонтанно (написані під час виступу), вони помічені як “Spontaneous”. Флейтовій музиці Шрі Чинмоя притаманна особлива солодка глибина, яку не вимовити словами.

Ця музика несе неповторну внутрішню силу, вона входить у серце і торкається струн нашого внутрішнього поклику, поривання.

слухати

SriChinmoy-existence-consciousness-bliss

Існування-Свідомість-Блаженство

«Існування-Свідомість-Блаженство, триєдина свідомість – то найвища реальність. Великі духовні Вчителі з прадавніх часів приносили на Землю аспекти Існування і Свідомості. Але принести Блаженство набагато складніше…» – Шрі Чинмой.

В альбомі Шрі Чинмой виконує музику на бамбуковій флейті, західній флейті, есраджі й фісгармонії.

слухати

SriChinmoy-MusicMeditation

Музика медитації

Цей альбом записано в школі Мартіна Ван Бурена в Нью-Йорку 9 березня 1982 року. Кожна нота цієї музики несе в собі внутрішню духовну силу Майстра.

слухати

SriChinmoy-Esraj-performance

Маестро Шрі Чинмой грає на есраджі

Есрадж – один з найулюбленіших інструментів Шрі Чинмоя. За допомогою музики Шрі Чинмой поширював послання внутрішнього спокою, світла й захвату. Всі концерти Маестро були безкоштовними, щоб усі шукачі внутрішнього світла могли побути на них.

слухати

SriChinmoy-silence-sea-flood

Навколо – море безмовності.

Ці фортепіанні імпровізації  подарують кожному почуття внутрішньої свободи, розширення, швидкості, немовби ми мандруємо на великій швидкості крізь галактики, а також внутрішню силу, яка так потрібна на полі битви життя.

слухати

srichinmoy-mantras

Хвилі полум’я

Це один з найперших музичних альбомів Шрі Чинмоя після приїзду на Захід у 1964 році. Записаний на початку 70-х років 20 століття.

Шрі Чинмой читає переклади прадавніх санскритських мантр з Упанішад, а потім співає їх на санскриті під акомпанемент індійської фісгармонії.

слухати