Йога

sri-chinmoy_ramakrishna_temple2

Що таке йога?

Що таке йога? Йога – це мова Бога. Якщо ми хочемо говорити з Богом, нам треба вивчити Його мову.

Що таке Йога? Йога – те, що розкриває таємницю Бога. Якщо ми хочемо дізнатися таємницю Бога, нам треба йти шляхом Йоги.

Що таке Йога? Йога – це Подих Бога. Якщо ми хочемо бачити Оком Бога і відчувати Серцем Бога, якщо хочемо жити у Мрії Бога і знати Реальність Бога, якщо хочемо володіти Подихом Бога, і нарешті, якщо ми хочемо стати Самим Богом, то Йога вестиме нас.

Йога – це єднання. Це єднання індивідуальної душі з Найвищою Сутністю. Йога – це духовна наука, що навчає нас, як Найвища Реальність може бути явлена в самому житті.

Те, що нам слід зробити – прийняти життя і здійснити Божественне в собі тут, на Землі. Цього можна досягти тільки долаючи свої людські обмеження.

Йога розповідає нам, як далеко ми пройшли у напрямку свого осягнення Бога. Вона також розповідає нам про нашу заповідану роль у Космічній Драмі Бога. Останнє слово Йоги у тому, що кожна людська душа  –  божественний представник Бога на Землі.

 

А тепер давайте зосередимо  увагу на практичному аспекті йоги. Є різні види йоги – Карма Йога, шлях дії, Бхакті Йога, шлях любові і відданості, і Джнана Йога, шлях знання. Ці три вважаються найважливішими видами йоги. Є й інші суттєві типи йоги, але вони або різновиди цих трьох, або тісно з ними пов’язані.

Ці три – ніби три головні брами до Палацу Бога. Якщо ми хочемо бачити і відчувати Бога найсолодшим і найзаповітнішим шляхом, то нам слід практикувати Бхакті Йогу. Якщо ми хочемо осягнути Бога у людстві шляхом самозреченого служіння, то нам слід практикувати Карма Йогу. Якщо ми хочемо осягнути мудрість і велич Трансцендентальної Сутності Бога, то нам слід практикувати Джнана Йогу.

Одне є неодмінним. Всі ці три шляхи ведуть нас до Осягнення себе через Осягнення Бога і до Осягнення Бога через Осягнення себе.

Шрі Чинмой, з книги  “Йога і духовне життя. Подорож душі Індії”