Медитація на духовного Вчителя

Якщо ви хочете бути під керівництвом духовного Вчителя, безмовний погляд Вчителя навчить вас медитувати. Вчителю не потрібно пояснювати вам на зовнішньому рівні, як слід ммедитувати, чи давати вам спеціальну форму медитації чи мантру.  Він просто медитуватиме на вас і внутрішньо навчить вас медитувати.

Коли ми медитуємо перед зображенням духовного Вчителя, ми повинні завжди намагатися ототожнитися зі свідомістю Вчителя, зображеного на фото. Якщо ми хочемо ототожнитися з його свідомістю, спочатку нам треба сконцентруватися на усьому зображенні. Поступово нам потрібно зосередити всю увагу лише на обличчі, потім між брів і трохи вище, де насправді можна знайти його внутрішнє, духовне багатство. Це третє око, місце бачення, і в мить, коли ми ототожнимося з цим баченням внутрішньої реальності, ми досягнемо найбільшого успіху. Якщо, дивлячись на зображення, ви хочете отримати чистоту, уявіть, що ви дихаєте одночасно з Вчителем протягом п’яти хвилин, перш ніж почати медитацію.

Відчувайте, що усе зображення готове дати вам все, що ви хочете. Якщо ви хочете Спокою, спробуйте подивитись на зображення з внутрішнім відчуттям, що в ньому є безкінечний Спокій. Якщо ви хочете Світла, якщо ви хочете Блаженства чи будь-якої іншої духовної якості, просто відчуйте, що зображення має його, що є абсолютною правдою. Коли ви починаєте, потрібно уявляти, що зображення має те, чого ви хочете. Потім, коли ви підете глибше в себе, ви знайдете реальність.

Кожен з моїх учнів медитує так на мою трансцендентальну фотографію.

Цей знімок було зроблено, коли я перебував у своїй найвищій свідомості. На ній я абсолютно єдиний зі своїм Внутрішнім Кермачем, Всевишнім. Просто сконцентруйтеся на цій фотографії і ввійдіть в мене через лоб, де розташоване моє око бачення. У вас також є це третє око, але у вашому випадку воно ще скрите. Якщо вам буде важко увійти в моє третє око, намагайтеся вдихати рівно й повільно і уявляйте, що я також ритмічно дихаю з вами. Ви можете бути за декілька футів від фотокартки чи так близько, як можете, але намагайтеся відчувати, що ми вдихаємо і видихаємо одночасно. Це допоможе вам увійти в потік медитації.

Медитуючи на моє зображення, вам не потрібно ні про що думати. Просто намагайтеся кинути своє зовнішнє й внутрішнє єство  з найбільшим устремлінням у мою Трансцендентальну Свідомість. Якщо прийде думка, хороша чи погана, просто киньте її в моє зображення. Щоразу, коли думка стукає у ваш розум, відчувайте, що це атака і дозвольте мені відкинути атаку. Не приваблюйте ніяких думок. Так ви зможете тримати свою судину порожньою. Якщо ви спорожните себе й віддасте мені всі свої думки й небожественні якості, то свідомість на цьому знімку зможе наповнити вас Спокоєм, Світлом і Блаженством.

(З книги Шрі Чинмоя “Безмовне навчання”)