Мантри

Мантра – санскритське слово. В індійській філософії, духовності та внутрішньому житті мантри відіграють важливу роль. Мантра – це склад, божественно наповнений силою.

Якщо ви не можете увійти у свою найглибшу медитацію, бо ваш розум неспокійний, це можливість скористатися мантрою. Ви можете повторювати «Всевишній» чи «Ом» чи «Бог» декілька хвилин.

Наймогутніша з мантр – «Ом» (AUM), це матір всіх мантр. AUM – це єдиний, нероздільний звук, це вібрація Всевишнього. AUM – це звук-зерно Всесвіту, бо цим звуком Бог привів у рух першу вібрацію в Його Творінні. Щосекунди Бог створює Себе наново всередині AUM.

Не має народження AUM, не має смерті AUM. AUM і ніщо інше існувало, існує і буде існувати.

Краще повторювати AUM вголос, щоб його звук вібрував навіть у фізичних вухах і пронизував усе ваше тіло. Це переконає ваш зовнішній розум і дасть більше відчуття радості й досягнення. Коли ви повторюєте вголос, звук  «м» має тривати принаймні втричі довше, ніж звук «о» (AU). Є багато способів, як повторювати AUM. Якщо ви повторюєте голосно, ви відчуєте всемогутність Господу. Якщо ви повторюєте м’яко, ви відчуєте Захват Господу. Якщо ви повторюєте безмовно, ви відчуєте Спокій Господу.

(З книги Шрі Чинмоя “Безмовне навчання”)