Декілька практичних порад

Якщо перед початком медитації ви приймете душ чи ванну, це дуже допоможе. Очищення тіла абсолютно необхідне для чистоти свідомості. Якщо ви не можете прийняти душ чи ванну перед тим, як сісти медитувати, вам слід хоча б вмитися й вимити ноги. Також краще одягти чистий і світлий одяг.

Також вам допоможе, якщо ви запалите ароматичну паличку і поставите перед собою квіти. Дехто вважає, що немає необхідності ставити поруч квіти під час медитації. Вони кажуть: «Квітка – всередині, тисячопелюстковий лотос – всередині». Та фізична квітка, що перед вами, нагадує про внутрішню квітку. Її колір, її аромат, її чиста свідомість подарує вам трохи натхнення. Від натхнення ви отримаєте устремління, а від устремління ви отримаєте осягнення.

Так само з використанням свічок при медитації. Полум’я свічки саме собою не дасть вам устремління, це внутрішнє полум’я дасть устремління. Але коли ви бачите зовнішнє полум’я, то зразу відчуваєте, що полум’я у вашому внутрішньому єстві також піднімається високо, вище, найвище. А коли ви вдихаєте аромат від палички, ви, можливо, отримуєте лиш краплину натхнення і очищення, але ця краплина додається до вашого внутрішнього скарбу. Коли людина на порозі осягнення чи вже осягнула Бога, ці зовнішні речі більше не мають значення. Але якщо ви знаєте, що для вас осягнення Бога – далека мрія, то вони неодмінно підсилять ваше устремління.

(З книги Шрі Чинмоя “Безмовне навчання”)