Час медитації

Найкраща година для медитації, на погляд індійських провидців, мудреців та духовних Вчителів – між третьою й четвертою годинами ночі. Він зветься Brahma Muhurta, час Брахмана, найкращий час. Але тут, на Заході, якщо ви пізно лягаєте спати, для вас найкращий час – пів на шосту чи шоста година ранку. Точний час потрібно встановити залежно від особистих обставин і особистих можливостей.

Це – перший час протягом дня. Якщо ви зможете медитувати знову між дванадцятою та дванадцятою тридцять, десять-п’ятнадцять хвилин, буде чудово. Ця медитація має бути у приміщенні, не на вулиці. Настане день, коли ви зможете медитувати де завгодно, ведучи машину чи роблячи будь-що інше, але зараз рекомендується медитувати вдома у відповідному місці.

Потім, коли починає сідати сонце, ви можете дивитись на сонце і медитувати. Намагайтеся медитувати десять хвилин. У цей час, будь ласка, відчувайте, що ви стали повністю єдині з сонцем, з космічною природою. Ви добре зіграли свою роль протягом дня, і тепер ви збираєтеся спочити. Ось таким буде ваше відчуття.

Потім медитуйте на ніч, коли ви лягаєте спати. Завжди краще лягти спати до одинадцятої вечора. Та необхідність може диктувати свої закони, якщо ви змушені працювати вночі, значить, для вас так правильно.

(З книги Шрі Чинмоя “Безмовне навчання”)