Медитація у Вінниці

Безкоштовний практичний курс із 4-ох занять на протязі 2-ох тижнів познайомить вас з основними вправами, які допомагають знайти спокій і тишу розуму, зануритися в духовне серце і почати медитувати:

 — концентрація
 — прана-яма (дихання) 
— джапа — спів мантр 

Курс проводять учні духовного Майстра Шрі Чинмоя на підставі його вчення про медитацію та духовний розвиток.

 Щоб записатися на курс, будь ласка, прочитайте текст нижче і заповніть реєстраційну форму наприкiнцi.

Медитація

 «Чого в першу чергу ми очікуємо від медитації? Спокою. Спокою і більше нічого.
Спокій – це початок любові. Спокій – це досягнення істини. Спокій – це повернення до Джерела.
Медитація, ніби птах, постійно розправляє крила, підіймаючись у Спокої, Світлі й Захваті.»

 Медитація означає свідоме розширення. Медитація означає визнання чи відкриття власної істинної суті. Саме через медитацію ми долаємо обмеження, недосконалість та залежність.

Медитація – це динамізм на внутрішніх планах свідомості. Коли ми медитуємо, ми насправді входимо до глибшої частини свого єства. У цей час ми можемо вивести на поверхню скарби, які маємо глибоко всередині. Медитація показує нам, як ми можемо мати поривання до чогось, і водночас, як ми можемо цього досягти.  Якщо ми будемо практикувати медитацію щодня, то можемо бути впевненими, що проблеми життя, внутрішнього і зовнішнього, вирішаться.

Духовне серце

Духовне серце – центр безкінечної й універсальної любові. Глибоко в серці – душа, наша внутрішня божественність. Медитація в духовному серці – найбезпечніший та найефективніший шлях. В цій медитації ми зосереджуємо всю увагу на серці, робимо безмовним розум і пірнаємо глибоко всередину, до все глибших сфер спокою, блаженства, любові. Або ми можемо скористатися допомогою уяви і побачити квітку, що розпускається у нашому серці. Тоді ми відчуємо, як по мірі того, як розкриваються пелюстки, наша внутрішня божественність починає сяяти в усьому єстві. Ми зможемо пірнути в потік, що йде від серця, й дозволимо йому розширитися всередині нас, несучи нашу свідомість у безмежжя. У найглибшій медитації в серці ми далеко за межами всіх думок. Ми занурені в безмовне спілкування з Божественною Сутністю. Медитація веде нас до свідомого ототожнення зі своїм Найвищим Єством.

Мудрість, що приходить завдяки медитації, ви зможете зустріти в книжках та музиці Духовного Майстра, що в легкій та натхненній манері відтворено в відео-книжках Шрі Чинмоя.

Концентрація: 

Концентрація означає внутрішню пильність і зосередженність. Всюди, навколо і всередині людини є злодії.(Я б використав слово зло). Страх, сумнів, хвилювання і занепокоєння – все це внутрішні злодії, які намагаються вкрасти нашу внутрішню рівновагу та спокій розуму. Коли ми оволоділи мистецтвом концентрації, цим силам дуже важко дістатися всередину. Якщо в розум проникає сумнів, сила концентрації розриває його на частини. Якщо в розум проникає страх, сила концентрації жене його геть. Зараз ми є жертви темних  та руйнівних думок, але прийде день, коли, завдяки нашої концентрації, неспокійні думки будуть боятися нас. Концентрація — динамічна воля розуму, яка діє всередині заради нашого прийняття світла і відкидання темряви. Вона схожа на божественного воїна. Те, що може робити концентрація в житті, неймовірно. Вона може легко відокремити Небеса від пекла, щоб ми вже тут, на землі, могли жити в постійному захваті(сприйнятті, надиханні, навіюванні, єднанні з, зачарованості Небесами або від Небес) Небес, а не в вічних  неспокійних, жахливих і пекельних муках. Концентрація – самий надійний спосіб досягти мети, незалежно від того, чи є метою усвідомлення Бога або просто виконання людських бажань. Справжній духовний пошук рано чи пізно досягає сили концентрації. Це відбувається або, завдяки Милості Бога, через постійну практику, або завдяки своїм власним зусиллям.

Заспокоєння розуму 

Не має значення, як ви звикли розпочинати медитацію, перша і найголовніша задача в тому, щоб намагатися зробити розум тихим і спокійним. Якщо розум постійно рухається, якщо весь час він стає жертвою нещадних думок, ви не досягнете ніякого прогресу. Розум потрібно зробити тихим і спокійним, так,  щоб ви могли повністю усвідомлювати Світло, коли воно приходить згори. У своєму свідомому спостереженні і свідомому прийнятті Світла ви увійдете в глибоку медитацію і побачите очищення, зміну і просвітлення свого життя. 

Як вам зробити розум тихим і спокійним? Розум має свою силу, і поки що ця сила може перевищувати  (перебороти) ваше  завзяття і рішучість медитувати. Але якщо ви отримуєте допомогу із серця, то поступово у вас з’явиться здатність контролювати свій розум. Серце, в свою чергу, отримує постійну допомогу від душі, яка є саме світло і сама сила.

Дихання: 

Уявіть, що ви вдихаєте не повітря, а космічну енергію. Відчуйте, що величезна космічна енергія вливається в вас з кожним вдихом, і ви маєте намір використовувати її для очищення свого тіла, своїх емоцій, розуму і серця. Відчуйте, що у вашій істоті немає жодного місця, якого б не торкнувся потік космічної енергії. Він тече всередині вас, як річка, омиваючи і очищаючи все, що є у вас всередині. Потім, видихаючи, відчуйте, що ви видихаєте з себе все сміття — всі свої нечисті думки, похмурі ідеї і погані вчинки. Все те, що ви називаєте небожественним в собі, все те, що ви не хочете визнавати своїм, ви видихаєте. Це не є традиційна йогічна пранаяма, яка складніша і систематизована, а дуже ефективний духовний спосіб дихання. Практикуючи цей спосіб, ви незабаром побачите результати. Спочатку вам доведеться використовувати свою уяву, але через деякий час ви побачите і відчуєте, що це зовсім не уява, а реальність. Ви свідомо вдихаєте енергію, що тече всюди навколо вас, очищаючи і звільняючи себе від усього небожественного. Якщо ви будете дихати так напротязі п’яти хвилин щодня, ви зможете дуже швидко розвиватись. Але це потрібно робити дуже усвідомлено, а не механічно.

Реєстарація на курс:

Заняття проходять по вівторках і четвергах о 18:30 – 20:00 за адресою вул. Чехова, 45-а.

Наступний курс розпочинається після набору групи, про що вас повідомлять по телефону.

Aбо заповнивши форму реєстрації нижче:


    Ви отримаєте підтверждення нижче цієї строки

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    *