Медитація – з чого почати?

З духовної точки зору, вам необхідно знати, що кожен шукач є початківцем. Початківець – це той, в кого є внутрішнє поривання  ставати все більш божественним, все більш просвітленим, все більш проявленим. У мить, коли ви хочете здійснювати постійний і безупинний прогрес, у мить, коли ви хочете постійно перевершувати себе і вступати до вічно долаючого себе Позамежжя – в ту мить ви стаєте вічним початківцем.

Якщо ви зовсім початківець, то вам треба почати з того, що прочитати декілька духовних книг або священних писань. Вони подарують вам натхнення. Але потрібно читати книжки тих духовних Вчителів, яким ви повністю вірите. Існують Вчителі, що досягли найвищої свідомості, і якщо ви прочитаєте їхні книжки, неодмінно отримаєте натхнення.

Лиш ті, що осягнули Істину, здатні ділитися Істиною. Інакше – це немов сліпого веде сліпий.

На початку ви не повинні навіть думати про медитацію. Просто намагайтеся виділити деякий час протягом дня, коли ви будете намагатись бути тихими і спокійними, і відчувати, що ці п’ять хвилин належать вашій внутрішній суті й більше нікому. Регулярність має провідне значення. Те, що потрібно – регулярна практика в визначений час.

Найкраще почати вчитися медитації,  спілкуючись з тими, хто вже медитує деякий час. Ці люди не можуть навчити вас, але вони можуть дати вам натхнення. Якщо у вас є друзі, які вміють медитувати, просто сядьте з ними поруч, коли вони медитують. Підсвідомо ваша внутрішня суть зможе взяти від них трохи медитативної сили. Ви нічого в них не крадете, але ваша внутрішня суть отримує від них допомогу без вашого зовнішнього знання.

Найважливіше – практика. Сьогодні ваш розум поводиться ніби мавпа. Він постійно стукає у двері вашого серця і не дає серцю спокою. Але скільки б разів розум не приходив до вас, просто женіть його геть чи навмисне зосереджуйте увагу на чомусь іншому.

(З книги Шрі Чинмоя “Безмовне навчання”)