Йога і медитація

Ласкаво просимо!

На цьому сйті – добірка матеріалів про медитацію та духовне життя у сучасному динамічному світі. За натхненням Шрі Чинмоя ми практикуємо медитацію, мантри, слухаємо та виконуємо духовну музику, а також займаємося спортом, організуємо концерти, виставки картин та проводимо безкоштовні заняття з медитації в усіх великих містах України та багатьох країнах світу. 

Ми навчаємо медитації в серці, що не пов’язана з жодною релігією. Метою курсу є обмін інструментами ефективної особистої практики, для того, щоб наше суспільство змінилося зсередини, стало більш свідомим, цілісним, гармонійним, успішним. 

“Медитація –   божественний дарунок. Вона  спрощує наше зовнішнє життя й наповнює енергією наше внутрішнє життя. Медитація дарує нам природне і спонтанне життя, настільки природне і спонтанне, що ми не можемо дихати, не будучи свідомими своєї божественності”.

Шрі Чинмой

Що таке медитація?

Медитація –  процес спонтанного сприйняття реальності. Завдяки медитації можна інтуїтивно відчувати сутність подій та отримувати від життя справжню радість. Ваша істинна сутність ніби виходить вперед і починає все повніше проявляти себе у житті. Вона є всесильною й здатною змінити зовнішній хід подій, вказати вірний напрямок на шляху досконалості і зростання, гармонійне ставлення до всього, що відбувається навколо. Але для цього потрібно відчинити внутрішні двері. Ці двері – серце, духовне серце, розташоване всередині грудної клітини, у тому місці, куди ми показуємо, коли говоримо “я”.

Щоб отримати багатство, що є в духовному серці, треба навчитися зупиняти хвилі почуттів нашої природи і хвилі думок розуму, схильного постійно аналізувати, оцінювати, критикувати, сумніватися. Тоді ми зможемо долучитися до особливої, чистої, сповненої світла, люблячої внутрішньої тиші, що наповнює світ духовного серця. На початку це нелегко, бо звички мають над нами велику владу. Але крок за кроком ми можемо змінювати звички на вчитися новому, йдучи шляхом внутрішньої практики, концентрації й медитації.

Для концентрації важлива сила нашої внутрішньої рішучості. Щоб стати успішними в будь-якій сфері життя, важливо сконцентруватися на тому, що ми вважаємо пріоритетним для себе. Так само і на шляху самопізнання важлива концентрація – вміння зосереджувати увагу на єдиному предметі чи явищі, аби пізнати його природу. Концентрацію можна вважати попередником медитації.

Медитація базується на натхненні та внутрішньому поклику. Натхнення ми можемо отримати з книг, які написані тими, хто досяг вершин духовності, а також у спілкуванні з тими, хто вже практикує медитацію. Додати натхнення до медитації може спокійне, красиве місце. Внутрішній поклик, або поривання, зростає всередині нашого серця. Це наше прагнення вищого, божественного, жадання повнішого, сповненного здійснення життя.

Медитація не обмежена жодною релігією. Згадки про медитацію більш чи менш відкрито зустрічаються в священних книгах більшості світових релігій. Послідовники різних віровчень можуть отримати користь від практики медитації.

Sri Chinmoy meditates

Медитація подібна до занурення на дно моря, де панують тиша і спокій. На поверхні можуть здійматися незліченні хвилі, та вони не порушують спокою морських глибин. У найглибшій глибині море – сама безмовність. Коли ми починаємо медитацію, перш за все ми намагаємося досягти свого глибинного єства, ніби дна моря. І тоді, якщо у зовнішньому світі здіймуться хвилі, вони не вплинуть на нас. Страх, сумніви, занепокоєння і всі земні турботи будуть просто змиті геть, тому що всередині нас – непорушний спокій. Думки не зможуть торкнутися нас, тому що наш розум – сам спокій, сама безмовність, сама єдність. Наче риби у морі, вони пливуть і вистрибують, та не залишають слідів на воді. Наче птахи у небі, вони не залишають слідів. Отже, коли ми у своїй найглибшій медитації, ми відчуваємо, що ми море, і мешканці моря не можуть вплинути на нас. Ми відчуваємо, що ми небо, і птахи, що летять у нім, не можуть вплинути на нас. Наш розум – небо, наше серце – безкрає море. Це і є медитація.

З книги Шрі Чинмоя “Silent Teaching”

 

Медитація: література

Книжки та тексти, що неодмінно подарують натхнення на шляху самопізнання.

Йога

"Йога – це мова Бога. Якщо ми хочемо говорити з Богом, нам треба вивчити Його мову. Йога – те, що розкриває таємницю Бога. Якщо ми хочемо дізнатися таємницю Бога, нам треба йти шляхом Йоги".

Джарна-Кала

Розмаїття кольорів, мистецтво як прояв духовної краси й сили. Можливість отримати натхнення й радість від Невимовного через мистецтво зримих образів.

Духовна поезія

“Поезія – найкоротший шлях до невловимої й реальної Цілі всіх Цілей – Захвату, що не має меж. Вірш починається потоком сліз, а закінчується посмішкою й польотом”.

Музика для медитації

Відео та альбоми медитативної музики, розповідь про роль музики у медитації.

Проект “Натхнення”

Картки з афоризмами, що дарують натхнення

Музичний гурт “Посмішка Вічності”(«Eternity’s Smile»)

Український гурт, що виконує духовну музику

Відеокнижки

Пропонуємо вашій увазі колекцію відеокнижок та слайд-шоу з афоризмами.

Мантри

Мантра - це першозвук, звук-насінина, в якому у вигляді насіння перебуває певна реальність. Щоб отримати доступ до цієї реальності, долучитися до неї і з часом стати самою реальністю, ми можемо повторювати мантри.